Aký bude Tvoj ďalší krok?

Pred pár mesiacmi bežala na Challengeste IT challenge od Erste Group IT International. Mali sme trošku obavy, ako zložitejšia challenge dopadne. Prečítaj si Martinov príbeh a zisti, ako to celé dopadlo 🙂

Martin ahoj, poďme teda od začiatku. Aká bola Tvoja cesta s Challengest? Ako si sa o nás dozvedel?

O Challengeste som sa dozvedel na kariérnom evente u nás v Košiciach. Veľmi ma na Challengeste oslovili výzvy. Hneď po evente som sa na Challengeste registroval a čakal som, čo príde. V mailoch som nenachádzal nič pre mňa, no raz som otvoril mail a v ňom zrazu EG IT INT challenge. Neváhal som a zapojil som sa do výzvy.

Prečo si si vybral práve túto challenge? Poznal si EG IT INT už pred challenge?

Firmu som vôbec nepoznal, no študoval som v IT oblasti. V realite sú ale škola a prax dve odlišné veci. Jedna vec je, ak Ti v škole dajú účelovo dáta a máš si na nich niečo skúsiť. Druhá vec je, ak Ti dá dáta firma, s ktorými absolútne nevieš čo robiť a musíš na niečo reálne prísť. V challenge ma bavilo práve hľadanie riešenia, skúšanie niečoho nového.

Aký bol Tvoj hlavný motivátor zapojiť sa do challenge?

Chcel som zistiť, čo si pamätám a tiež sa naučiť niečo nové. Bral som to ako osobný rozvoj a zvyšok bol bonus. Zároveň byť víťazom challenge vyzerá dobre v životopise 🙂

Ako si vnímal prezentáciu Tvojho riešenia v EG IT INT?

Bol som nervózny, no celý deň prebehol veľmi fajn. Na prezentáciu prišli rôzni manažéri, stretol som aj Alfreda (zadávateľa) a pokecali sme, atmosféra bola veľmi priateľská.

Ako hodnotiš challenge?

Určite pozitívne, veď som ju vyhral 🙂 Výhra mi ale trošku skrížila plány, keďže som plánoval zostať v Košiciach. No život je nevyspytateľný.

Keď si dostal ponuku, ako si to vnímal?

Bol to super pocit, trochu som v to dúfal. Keď som doprezentoval svoje riešenie, prišli za mnou Iva a Alfred a spomenuli možnú spoluprácu. Je super ak firma v človeku vidí potenciál a má o človeka záujem. To u mňa dosť rozhodlo, preto som sa rozhodol prísť z Košíc do Bratislavy.

Po Tvojej skúsenosti s Challengest, odporučil by si ho mladým?

Mladým ľuďom by som určite odporučil pustiť sa do všetkých challenge, ktoré im sadnú. Cez Challengest majú mladí priestor riešiť reálne problémy z praxe. Ako aj v mojom prípade, EG IT INT riešil reálny problém, ja som zaslal riešenie, dostal spätnú väzbu. Firmu naozaj zaujímalo využitie môjho riešenia v praxi. To sa líši od toho, čo nám povedia v škole.

Ako by si porovnal Tvoju kandidátsku skúsenosť, challenge vs. pohovor?

Nie som typ, ktorý by sa vyžíval v pohovoroch. Osobne som radšej, ak si ma firma vyberá na základe toho, čo viem. Ideálne ak mi zašle zadanie, ktoré mám vyriešiť (čo sa neplánovane udialo aj cez Challengest). Pri pohovoroch je niekedy risk, že ak nie si niekomu sympatický, skončil si. Cez zadanie si firma vie lepšie overiť čo dokážem a či som pre nich zaujímavý kandidát. Zároveň sa človek takouto formou môže zlepšiť, keďže na zadanie dostane spätnú väzbu, vie na čom má popracovať. Výhodou Challengest ešte je, že ponuku môže dostať aj ten, kto challenge nevyhral. Vidím preto Challengest ako zaujímavý spôsob.

 

Toľko Martinova skúsenosť. Tak čo, aký bude Tvoj ďalší krok?

Za Challengest tím,

Žofka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*