Od riešenia challenge do reality HR sveta…

V roku 2015 sa Michelle ako riešiteľka zapojila do challenge od Swiss Re. To ešte ale netušila, že sa o pár mesiacov zapojí do challenge opäť. Už ale nie z pozície riešiteľa, ale z pozície zadávateľa. Prečítajte si príbeh Michelle, ktorá sa vďaka challenge dostala až ku svojej dnešnej pozícii v Swiss Re, kde je veľmi spokojná. Momentálne sa spolu so svojim tímom stará o prílev nových Swiss Re challenges na Challengest.

Michelle ako si sa k Challengestu dostala? A prečo si sa zapojila do challenge?

K Challengestu som sa dostala ešte ako študentka, počas môjho štúdia v zahraničí. Vedela som, že sa chcem vrátiť na Slovensko. Rovnako nie som úplný fanúšik konvenčného spôsobu hľadania si práce. Namiesto zaslania životopisu a dúfania, že sa mi niekto z danej spoločnosti ozve, som chcela mať svoju budúcu kariéru viac vo vlastných rukách. Challengest som vtedy vnímala ako skvelý spôsob dostať sa do povedomia firiem, pre ktoré by som chcela neskôr pracovať.

Zhodou náhod práve v období, keď to bolo pre mňa aktuálne, moje dve top firmy v Bratislave vypísali challenge. Challenge od Swiss Re bola manažérskeho typu, druhá HR zamerania a teda do oboch som sa vedela zapojiť. Vtedy som do riešení dala svoje maximálne úsilie a obe challenges sa mi podarilo vyhrať. Vecné ceny ma samozrejme potešili, ale čo bolo na tom najlepšie, bola príležitosť dostať sa do bližšieho kontaktu s firmou.

Moje riešenie v Swiss Re challenge bolo lístkom na pohovor. Pri odovzdávaní cien som bola už v druhom výberom kole a neskôr som sa stala kolegyňou ľudí, ktorý moju challenge vymýšľali. A tak sa zmenila moja spolupráca s Challangestom z riešiteľa na tvorcu challengov.

Prečo sa Swiss Re zapája do challengeov?

Dôvodov, prečo sa Swiss Re zapája, je niekoľko. Môj názor, že štandardné spôsoby vyberania zamestnancov cez inzeráty a osobné pohovory sa stávajú čoraz menej efektívne, sa mi praxou len potvrdil. Na druhú stranu, prečo by interakcia medzi potenciálnymi uchádzačmi a zamestnávateľom nemohla byť aj zábava?

Ako vyzerá celý proces challenge vo Swiss Re? Ako pristupujete k tvorbe challenges?

Keď vymýšľame challenges, snažíme sa vymyslieť pre riešiteľov zaujímavú tému. Vždy nám ale záleží na tom, aby naša challenge odrážala realitu, ktorú vo Swiss Re máme a adresovala reálne situácie, ktoré riešime. Naša zatiaľ najúspešnejšia challenge bola zadaním veľmi jednoduchá: si manažér tímu a tvojou úlohou je ohodnotiť výkon svojich zamestnancov a rozdeliť balík 10 000 EUR na bonusoch. Princíp challenge kopíroval realitu našej firmy a riešitelia sa dostali do rovnakej pozície, do akej sú stavaní naši lídri tímov každý rok.

Snažíme sa vytvárať challenges, ktoré sú kreatívne a treba pri nich kriticky rozmýšľať, lebo jedno správne riešenie neexistuje. Keď hodnotíme challenges ani nemáme kľúč so správnou odpoveďou. Pozitívne hodnotíme akékoľvek názory a myšlienky, ktoré dávajú logický zmysel a riešiteľ si ich poctivo vyargumentoval. Hodnotíme aj formálnu stránku riešenia. Riešenie može byť významovo skvelé, ale ak sa musíme naozaj namáhať v ňom tie skvelé myšlienky nájsť, lebo nie sú vypracované jasne, uberá to na hodnotení.

Na záver si dávame záležať, aby riešitelia dostali spätnú väzbu. Zo študentských čias si pamätám, aké je to frustrujúce vraziť do seminárky, prezentácie alebo skúšky veľa energie a späť sa vám dostane len známka alebo ani to nie. Preto sme sa rozhodli, so súhlasom výhercu, poslať všetkým riešiteľom víťazné riešenie. Aby všetci zapojení dostali informáciu, ktorú prácu sme vyhodnotili ako najlepšiu a mohli sa tak porovnať. Je to zároveň aj veľmi transparentné. Takisto ponúkame každému riešiteľovi možnosť dostať podrobnejšiu spätnú väzbu na jeho riešenie priamo od nás.

Čo Vám challenges prinášajú do firmy?

Vďaka Challengestu máme už viacero nových kolegov, ktorí si vďaka svojmu úsiliu v challengi nie len „zarobili“ cenu, ale aj výrazne zjednodušili výberový proces. Veľa sme sa o ich šikovnosti dozvedeli už z ich riešení. Pri tých, ktorí riešili špecifickú tému (napr. Reporting investícií), sme mali istotu, že by ich tá práca mala baviť. Pre obe strany bol preto proces rozhodovania jednoduchší. Riešitelia, ktorí si aktívne prácu nehľadajú sú pre nás samozrejme rovnako hodnotní. Sme radi, že máme možnosť prezentovať Swiss Re a cez kreatívne a zaujímavé úlohy ukazovať, ako vyzerá práca v našej spoločnosti.

Obrázok 2:Swiss Re Challengest Team, zľava: Michelle, Lucka, Natália

Na záver sa chcem veľmi pekne poďakovať Michelle. Je úžasné spätne vidieť, že práca Challengest prináša ovocie a má zmysel. Tešíme sa na další rok s Vami: s našimi klientmi a riešiteľmi. Veríme, že sa nám bude aj v roku 2018 spoločne dariť odhaľovať potenciál mladých ľudí.

Váš Challengest 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*