Komu sa nelení, tomu sa praxuje!

Uvažoval si niekedy nad prijatím niektorej z naších challenge? Ale stále váhaš? Alebo presne nevieš ako to celé funguje? Veronika a Denis, ako naši úspešní riešitelia challenges s Tatra bankou, Ti radi priblížia svoju skúsenosť.

Ako si sa dozvedela o Challengeste?

O existencii tohto projektu som sa dozvedela ako študentka Ekonomickej univerzity na prednáške, ktorú organizoval Challengest. Nakoľko ma informácie celkom zaujali, prihlásila som sa neskôr na webovú stránku. Zistila som, že sú tam mnohé podnetné výzvy, spojené s rôznymi výhrami. (Veronika)

Prečo si sa rozhodla zapojiť do challenge od Tatra banky?

Dôvodov bolo viac. Najskôr to, že som už v tom čase bola ich klientkou a zdalo sa mi, že mám k zadanej téme čo povedať. A hlavne ma zaujala možná výhra – možnosť priamo spolupracovať so segmentovým manažérom Tatra banky. (Veronika)

Aká bola návšteva centrály Tatra banky a diskusia s jej manažérmi?

Návšteva v Tatracentre bola pre mňa skvelým zážitkom, pretože sú to priestory, kam sa bežný smrteľník len tak jednoducho nedostane. Najväčším prekvapením bol pre mňa fakt, že na poschodí kde som pracoval mal kanceláriu aj generálny riaditeľ a pravidelne sa tam konalo aj zasadnutie predstavenstva. Všetkých som stretával na chodbách a bol to naozaj zaujímavý zážitok. Diskusia s manažérmi TB bola naozaj na úrovni a veľmi ma posunula vpred čo sa týka interpersonálnej komunikácie. Naučil som sa aj nové odborné výrazy. Priznám sa, že nejeden som musel googliť :).(Denis)

Ako by si vnímal svoju účasť na challenge od Tatra banky, ak by si ju nevyhral?

Aj keby som nevyhral, bolo by to pre mňa prínosom. Pretože aj malé udalosti formujú našu osobnosť k lepšiemu. (Denis)

Dostala si pracovnú ponuku od Tatra banky, ako si to vnímala?

Ponuka od Tatra banky ma naozaj potešila. Dohodli sme sa na podmienkach, ktoré popri škole bez problémov zvládam. Dostala som možnosť získať praktické skúsenosti, stať sa súčasťou dynamického kolektívu a zistiť, ako na pracovisku fungujú vzťahy. (Veronika)

Aká by bola tvoja cesta do Tatra banky bez absolvovania challenge?

Myslím si, že moja cesta by bola omnoho komplikovanejšia a určite by som sa nedostal za tak krátky čas tak vysoko. Challengest mi pomohol a poskytol niečo ako boost v mojej kariérnej ceste v Tatra banke, ale aj mimo nej. (Denis)

DSC_4033

Ako sa ti páčilo na stáži v Tatra banke a čomu si sa venovala?

Moja stáž v Tatra banke trvá až dodnes, čo je už viac ako jeden rok. Počas tejto doby som sa stretla s mnohými zaujímavými aktivitami. Zo začiatku som spolupracovala najmä na projektoch zameraných na študentské účty a neskôr mi pribudli aj ďalšie činnosti, ktoré som už zvládala robiť samostatne. (Veronika)

Odporučil by si Challengest študentom?

Určite áno. Challengest mi pomohol nakopnúť kariéru a získať prax o akej sa mi nikdy nesnívalo (výhra v challenge s Tatra bankou, stáž v Tatra banke a druhé miesto v HPE challenge). Overil som si môj potenciál ako budúci marketingový a obchodný manažér a porovnal ho s konkurenciou. Myslím si, že táto platforma má obrovský potenciál. Vzhľadom na to, že školstvo primárne dbá na teoretické poznatky a prax ide do úzadia. Pre študentov je to skvelá príležitosť ako zlepšit svoje soft skills a hard skills a podeliť sa o svoje myšlienky s významnými inštitúciami. Benefitom sú skvelé kontakty do života, skúsenosti a toľko žiadaná prax v životopise. (Denis)

 

Tak nad čím ešte premýšľaš? Neváhaj a zapoj sa do ďalších challenge! Ak máš nejaké otázky, kľudne nám napíš na Facebooku alebo nás kontaktuj priamo na info@challengest.com.

Obaja víťazi sa zapojili do challenges s Tatra bankou. Veronika sa zapojila do našej minuloročnej challenge: „Vyrieš tento challenge a poď robiť konzultanta pre segmentového manažéra.“ Denis sa zapojil do challenge: „Vymysli inováciu pre stredoškolákov a staň sa súčasťou inovačného tímu Tatra banky!“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*