Študenti, prišla vaša šanca zmeniť svet!

Študenti, ukážte, čo je vo Vás a pomôžte vyriešiť globálne spoločenské problémy, s ktorými sa Európa neustále stretáva. Úspešný slovenský start-up Challengest, ktorý spája šikovných študentov s najlepšími firmami, prichádza v spolupráci s programom Erasmus +  a zahraničnými spoločnosťami s jedinečným projektom zameraným na zvýšenie kompetencií a využitie nevyužitého potenciálu mladých ľudí na riešenie európskych sociálnych problémov.

Čo to v praxi znamená?

Máš jedinečnú príležitosť prísť s vlastným riešením tých najväčších celospoločenských problémov a stať sa tak hrdinom.

Ako to funguje?

Zahraničná spoločnosť venujúca sa niektorej z globálnych otázok zadá úlohu, challenge, pre študentov a mladých ľudí mladších ako 30 rokov. Riešitelia sa snažia zadaný problém analyzovať a navrhnúť čo najlepšie, reálne a realizovateľné riešenie. Riešenia potom konkrétna spoločnosť, ktorá je garantom challenge-u, vyhodnocuje, a autorov tých najlepších riešení odmení hodnotnou vecnou cenou a tiež možnosťou reálne sa podieľať na implementácii navrhnutého riešenia do praxe. Je to skvelá príležitosť nie len získať hodnotnú skúsenosť a obdivuhodný riadok do životopisu, ale aj participovať na reálnej zmene, ktorá bude mať dlhodobý pozitívny dopad na celý svet.

Akých spoločenských problémov sa challenge budú týkať?

Ide o globálne otázky, ktoré ovplyvňujú životy ľudí v celej Európe, napríklad znečisťovanie ovzdušia, chudoba, nezamestnanosť alebo aj vzdelanie. Jednoducho ide o problémy, o ktorých je potrebné nie len diskutovať, ale ich aj riešiť. Sú to témy, ktorým sa síce dostáva určité množstvo pozornosti, no stále chýbajú stabilné dlhodobé riešenia, ktoré by viedli k postupnému zlepšovaniu situácie. Je nesmierne dôležité, aby sa týmto témam venovali práve mladí ľudia, pre ktorých je to okrem iného príležitosť vytvoriť si budúcnosť podľa seba. Teraz je ten správny čas prísť s prevratnými riešenia. Kombinácia mladých inteligentných ľudí, plných nápadov a vymožeností tejto modernej doby, môže konečne priniesť riešenia, ktoré naša spoločnosť potrebuje viac, ako si uvedomuje.

Čo môžeš získať?

Okrem výhry a pocitu dobre odvedenej práce je to pre Teba skvelá položka v životopise. Účasť v takejto súťaži je znamením Tvojej proaktivity, ale aj to, že si uvedomuješ, že tieto globálne problémy je potrebné riešiť. Autorov najlepších riešení čakajú nielen atraktívne vecné ceny, ale aj možnosť zúčastniť sa stáže a pomôcť uviesť svoje vlastné riešenie do praxe. Navyše na každého riešiteľa čaká príležitosť zapojiť sa do development programu a prostredníctvom e-learningu rozvíjať zručnosti ako:

  • Profesionálna komunikácia a komunikačné techniky
  • Prezentačné zručnosti
  • Time Management – efektívne riadenie času
  • Kreativita, inovácia a zmena
  • Projektový manažment
  • Marketingové zručnosti
  • Umenie presvedčiť a vyjednávať
  • Multikulturálna kolaboracia

Ukáž všetkým, že mladí ľudia majú skvelé nápady, prezentuj sa pred celým svetom a buď súčasťou globálnej pozitívnej zmeny!  

Launch_post_FB2a

Viac informácií nájdeš na www.challengest.com. Stačí rýchla registrácia a za pár sekúnd sa môžeš na challenge prihlásiť. Work hard, think social and be successful!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*